Facebook

Zaloguj

Ulubione

783 83 83 06

Jak wybrać odpowiednie obuwie medyczne dla pielęgniarek?

obuwie medyczneW zawodzie, w którym praktycznie cały dzień spędzasz na nogach, wygodne buty to podstawa. Nic dziwnego. Pielęgniarki dziennie przechodzą masę kilometrów, dodatkowo często wiele godzin stoją na nogach. To wszystko sprawia, że ich nogi są obciążone i potrzebują solidnego wsparcia. 

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne obuwie?

Odpowiedni strój medyczny to nie tylko wygodny komplet czy żakiet medyczny. O tym, pisaliśmy w tym artykule (Jak ubrać się na dyżur w szpitalu?). Do pełnej wygody potrzebne jest także odpowiednie obuwie. Podobnie jak w przypadku stroju, także tutaj nie warto iść na kompromisy. 

Profesjonalne obuwie medyczne to przede wszystkim bezpieczna alternatywa. Wydawać by się mogło, że to tylko buty. Jednak przy szybkim poruszaniu się pomiędzy szpitalnymi korytarzami to właśnie one bezpośrednio stykają się z podłożem. Od tego, co pielęgniarka ma na nogach zależy jej bezpieczeństwo. Obuwie medyczne posiada antypoślizgową podeszwę, która chroni przed upadkiem. Nawet kiedy podłoga jest śliska nie musisz się obawiać. Odpowiednie obuwie sprawdzi się nawet w trudnych warunkach. 

To, jakie buty wybierzesz, ma także wpływ na Twój kręgosłup. Nieodpowiednio dobrane obuwie sprawi, że nie będziesz utrzymywać odpowiedniej postawy ciała. Oznacza to, że będzie dochodziło do przeciążeń, które w dalszym czasie mogą doprowadzić do poważnych schorzeń. Może to być także przyczyną codziennego bólu pleców czy kolan. Zadbaj o odpowiednie obuwie, które zapewni Ci stabilizację ciała i utrzyma je w prawidłowej pozycji. 

Jak dobrać prawidłowe obuwie medyczne?

Pielęgniarki poszukują obuwia, które będzie spełniało ich wymagania, ale jednocześnie będzie elegancko się prezentowało. Odpowiedzią na te potrzeby jest nowoczesne obuwie medyczne.

Obuwie powinno być przede wszystkim wygodne. Wiadomo, jest to bardzo indywidualna cecha, jednak obuwie medyczne zostało zaprojektowane tak, aby spełniało najwyższe wymagania. Jest rozwiązaniem skrojonym na miarę, a więc dopasowanym do pracy pielęgniarki. Właśnie dlatego warto postawić na wyspecjalizowany produkt, gdyż powstał on z myślą o konkretnej grupie zawodowej. 

Pielęgniarki wiele godzin spędzają w butach. Aby stopa mogła prawidłowo oddychać i miała odpowiednią cyrkulację powietrza koniecznie muszą wybierać buty, które przepuszczają powietrze. Obuwie medyczne stworzone jest z materiałów, które dodatkowo mogą pochłaniać wilgoć. To bezpieczna, wygodna i higieniczna opcja. 

Warto zwrócić uwagę także na to, czy dane obuwie jest łatwe w czyszczeniu. Obuwie medyczne jest narażone na kontakt z różnego rodzaju substancjami chemicznymi czy płynami ustrojowymi pacjentów. Musi więc być odporne i łatwe w czyszczeniu. 

W pracy pielęgniarki obuwie odgrywa bardzo ważną rolę. Buty, które nie są do tego przystosowane mogą szybko ulec zniszczeniu i spowodować uszczerbek na zdrowiu pielęgniarki. Warto postawić na profesjonalny sprzęt, który został stworzony z myślą o pielęgniarkach. Obuwie medyczne to nie tylko wygodna ale i modna alternatywa, która dba o odpowiedni komfort pracy.