Odzież medyczna – czym kierować się przy wyborze?

Mieliśmy już okazję wspomnieć o cechach charakterystycznych garderoby przeznaczonej dla pracowników służby zdrowia. W ogromnym skrócie - ma ona przede wszystkim zabezpieczać odzież prywatną kadry przed różnego rodzaju zabrudzeniami oraz przenoszeniem zakażeń. Odzież medyczna może się różnić zależnie od wymogów danej placówki, niemniej jednak ubrania te wyróżniają się wśród tych dedykowanym innym zawodom.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu odzieży medycznej?

Podobnie jak w przypadku standardowej garderoby, na rynku znajdują się zarówno wyroby lepszej, jak i gorszej jakości. Przykładowo, szanse są spore, że sukienka kupiona za 40 zł znacznie różni się od tych z wyższej półki. Czy tańszy odpowiednik jest niekurczliwy, odporny na zastosowanie środków dezynfekujących oraz przygotowany na liczne prania? Kupno wysokiej jakości odzieży medycznej to inwestycja na długi czas.

  • Rozmiar – niestety wiele sklepów oferuje bluzy, fartuchy czy spodnie w jednym rozmiarze (one size). Zarówno za małe, jak i za duże stroje nie układają się dobrze i zmniejszają komfort noszenia. Co więcej, źle dopasowana garderoba może ograniczać swobodę ruchu podczas wykonywania obowiązków służbowych.
  • Materiał - tkanina, z której uszyta została odzież medyczna, ma ogromne znaczenie. Bardzo często to właśnie ona ma największy wpływ na jej cenę. Materiał powinien być przewiewny oraz odporny na wysokie temperatury. Najlepiej wybierać tkaniny, które się nie gniotą i są łatwe w prasowaniu.
  • Rodzaj – bardzo często pracodawca z góry narzuca rodzaj lub kolor odzieży medycznej preferowany w danej placówce. Czasami jest to bluza i spodnie, innym razem fartuch czy sukienka. Prowadząc własny gabinet, można dostosować stroje do własnych preferencji. Warto postawić na wygodę i elementy garderoby, które zagwarantują pełną swobodę ruchów.
  • Dodatki – aktualnie bardzo dużo ubrań zawiera dodatkowe elementy. Zależnie od potrzeb, warto wybrać, np. fartuchy lub bluzy z dużymi kieszeniami czy preferowane zapięcia (guziki, zatrzaski czy zamki błyskawiczne).

All rights reserved. Project by MM Designs