Czym wyróżnia się odzież medyczna?

Istnieją takie zawody, że wystarczy jeden rzut oka na kadrę i nie mamy żadnych wątpliwości z kim mamy do czynienia. Odpowiedni ubiór sprawia, że pracownicy służby zdrowia wyróżniają się spośród “cywili”. Jest to oczywiście bardzo pomocne dla osób, które pierwszy raz znajdują się w określonym miejscu i szukają pomocy personelu. Jednak nie jest to oczywiście jedyny powód, dla którego nosi się odzież medyczną!

Odpowiednie bezpieczeństwo

Są to przede wszystkim stroje przeznaczone dla pracowników służby zdrowia w czasie wykonywania obowiązków służbowych. W związku z tym mają one inne zastosowanie od ubrania codziennego. Ich podstawowe zadanie to przede wszystkim ochrona odzieży prywatnej przed różnego rodzaju zabrudzeniami. Praca w służbie zdrowia niesie za sobą ogromną odpowiedzialność. Lekarze i pielęgniarki codziennie narażają swoje zdrowie podczas kontaktów z pacjentami. Specjalistyczny strój ochrania ich przez przenoszeniem różnego rodzaju zakażeń. Oczywiście, dobrze dobrana garderoba zapewnia również wygodę podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Dla kogo

Można by pomyśleć, że odzież medyczna przeznaczona jest głównie dla lekarzy i pielęgniarek - jednak nic bardziej mylnego. Tego rodzaju ubranie widywane jest nie tylko w przychodniach, szpitalach czy gabinetach stomatologicznych. Przykładowo, z naszych usług bardzo często korzystają SPA, gabinety kosmetyczne, sanatoria, uzdrowiska, a także apteki oraz branża farmaceutyczna i laboratoria.

Wygląd

Aktualnie personel może wyglądać różnie, a pomimo to będzie wyróżniać się spośród pacjentów. Odzież medyczna wyróżnia się charakterystycznym krojem. Dobrze dopasowane, jednobarwne spodnie, bluzki czy spódnice są bardzo wygodne i przewiewne. Z reguły nie zawierają zapięć w postaci zamków błyskawicznych, w większości przypadków zamienione są one zatrzaskami. Specjalistyczna odzież medyczna powinna również być wykonana z wysokiej jakości materiałów, niekurczliwych oraz odpornych na stosowanie środków dezynfekujących, a także częste pranie.


All rights reserved. Project by MM Designs